Vinterens gradering er gjennomført

Den 1. og 2. februar arrangerte klubben gradering for medlemmene. Første dag var det alle over 10 år som var i ilden og totalt var det 27 aktive som bestod testen og kunne ikle seg en ny mon eller kyu grad. Dag to var tiden inne for de aller yngste og etter en og en halv time var det hele over med 36 nygraderte talenter som som nå er klar for «next step». Klubben viser igjen at vi evner å rekruttere og skape god og sunn idrettsglede. Med god disiplin, maks fokus og godt treningsgrunnlag var det ingen tvil om at det gjennomgående nivå på klubbens medlemmer er høyt og det er bare å gratulere alle med en vellykket gradering – Osu! gradering2
Et godt bilde på hva man skaper kan på enkleste måte beskrives gjennom sitatet fra mor til en 9-åring etter at graderingen var over: «hvordan er det mulig å få 36 barn i den alderen til å være så displinert og konsentrert så lenge». Karate er svaret, osu! gradering3
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Stamina HOT Finnsnes 
Strandveien 68 
9300 Finnsnes

Nulla consequat malesuada turpis, fringilla varius ipsum varius vel. Sed tortor arcu, finibus non lacinia et, dignissim nec sapien.